Anasayfaya dön
Sosyal Medya
Kiralama Koşulları
FİNDEX PUANI SORGULAYARAK KİRALAMA YAPIYORUZ

Bodrum Havalimanı, Bodrum Şehir Merkezi ve Çevresinde Rent A Car ve Rent A Car koşulları hakkında bilgiler aşağıda belirtilmiştir.
ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

FİNDEX PUANI SORGULAYARAK KİRALAMA YAPIYORUZ

Bumerang Rent A Car , Bodrum Havalimanı Rent A Car, Rent A Car Sözleşmesi

Aracı kiralama esnasında, sizinle yapılacak olan kira sözleşmesi birinci sayfasının ön yüzünde plaka ve markası yazılan aracı kira ile veren 

BUMERANG RENT A CAR ‘’KİRALAYAN’’ aynı sayfada imzası bulunup, kira karşılığında kullanmak üzere alan, sözleşmede belirtilen adreste ikamet eden de ‘’KİRACI’’ olarak adlandırılacaktır.


Kiralama sözleşmesi devam ettiği süre içinde kiracı, aracı 13.10.1983 tarihli 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununa ve 26901 sayılı Trafik Kurallarına uyarak kullanmak zorundadır.

Kiralayan ve kiracı arasında yapılan bu sözleşmeyi imzalamakla kiracı, tüm koşulları kabul etmiş olur; Türkçe ve İngilizce bildirimde yazılmış olan bu sözleşmedeki, iki metin arasında bir uyuşmazlık olduğu durumda her şartta kiracı Türkçe metnin geçerli olduğunu kabul eder.

Şikâyet ve/veya sorun bildirimleriniz bumerangrentacar@hotmail.com E-mail adresi yolu ile yapılmalıdır; Telefon veya fax ile yapılan bildirimler kabul edilmemektedir. Mail yoluyla yapılan bildirimler de 10 gün içinde yapılmak zorundadır.10 gün ve sonrasında yapılan bildirimler İle ilgili her hangi bir işlem uygulaması bulunmamakla birlikte, sorumluluk da kabul edilmeyecektir.  

•    Sürücü Belgesi ve Rent A Car Yaşı
•    Minimum Rent A Car Süresi
•    Fiyata Dahil veya Dahil Olmayan Hususlar
•    Tek Yön Kiralamalar ve Ücretlendirme
•    İlave Sürücü Koşulları ve Ücretlendirme
•    Araç Teslim Etme ve Teslim Alma Koşulları
•    İade/Teslim Gecikmesi ve Ücretlendirme
•    Ödeme Şekli ve Depozit Koşulları
•    İptal ve İade Koşulları
•    Trafik Cezaları
•    Sürücü Tarafından Alınması Gereken Önlemler
•    Sigorta Koşulları
•    Yakıt Koşulları
•    Gizlilik politikası

Sürücü Belgesi ve Rent A Car Yaşı:

En az 3 (YIL) yıl geçerli sürücü belgesine sahip 25 yaşını doldurmuş ve üzerindeki kişiler, ekonomik ve orta grubu araçları kiralayabilirler.

Üst sınıf grup araçlar için 5 yıllık sürücü belgesi ve 27 yaş sınırı koşulu aranır.

 Lüks grup araçlar için minimum 30 yaş ve 7 yıllık sürücü belgesi koşulu aranır.

Ödeme Şekli ve Depozit Koşulları:

Ödemeleriniz banka kartı ve kredi kartı ile yapılır, Kiralama başlangıcında kiralama tutarının tamamı tahsil edilir.

Ekonomi sınıfı araçlarda 2500TL  kiralama başlangıcı sırasında kartınıza blokaj koyularak alınır.

Orta ve Üst sınıf araçlarda 4000TL kiralama başlangıcı sırasında kartınıza blokaj koyulur.

Lüsk grup araçlarda 5000TL kiralama başlangıcı sırasında kartınıza blokaj koyulur.

Çekilen bu provizyonlar (bloke) işlemleri ilk kiralanan tarihten itibaren 24 gün boyunca kartınızda limit dondurma olarak durmaktadır. 24 günün sonunda otomatik olarak kendi kendine iptal olacaktır. Bu işlemi kredi kartınızdaki bekleyen işlemler menüsünden görebilirsiniz. Lüks grup araçlar için çift kredi kartı koşulu aranır. Depozit için DEBİT kartlar kabul edilmez (Anahtar, ruhsat kaybı, yakıt miktarındaki değişiklik, hasar veya cezalar var ise ayrıca hesaplanarak kalan depozit miktarı iade edilir.)Minimum Rent A Car süresi:

Rent A Car minimum 2 gündür, haftalık kiralamalar 7gün , aylık kiralamalarda 30 gün olarak belirlenir ve hesaplanır.3 saati geçen gecikmelerde 1 günlük ücret alınır.

Fiyata Dâhil veya dâhil olmayan Hususlar:

Fiyatlara dâhil olan hizmetler; 2 günlük kiralamalarda günlük 400 kilometre kullanımı, Aylık kiralamalarda ise maksimum 3000 kilometre (ile sınırlı) kullanımı,

2 günlük kiralamada km sınırı 400km

3 günlük kiralamada km sınırı 600km

4 günlük kiralamada km sınırı 700km

5 günlük kiralamada km sınırı 800km

6 günlük kiralamada km sınırı 900km

7 günlük kiralamada km sınırı 1000km

7.günden sonraki her gün için günlük 100km yol limiti vardır

Sınıf

KM Başı Aşım Ücreti (TL)

EKONOMİ

7,00 TL

ORTA SINIF

10,00 TL

ÜST SINIF

15,00 TL

LÜKS SINIF

15,00 TL

 

Yerel vergiler, Muafiyetli kaza ve hasar sigortası (CDW),Havalimanı teslim ücreti, Yol yardımı, Hırsızlık sigortası (TW)

Fiyatlara dahil olmayan hizmetler; Yakıt, Muafiyetli Kaza ve hasar sigortası (FLL-CDW),Ferdi kaza sigortası (P.A.I),Cam-Far-Lastik ve Aynaların kırılmalarıyla ilgili olan LCF Sigortası, Bebek-çocuk koltukları ile yükseltici koltuk, yol bilgisayarı, İlave sürücü, Köprü ve otoyol geçiş ücretleri, otopark ücretleri, tek yön kiralama, çalışma saatleri dışında araç teslim ücretleri 

Tek Yön Kiralamalar ve Ücretlendirme:

Şehirler ve bölgeler arası araç teslim etme ve teslim alma ücrete tabidir. Bilgisayar tarafından tayin edilen ücretler kiralama ofisleri arasındaki mesafeyi temel alır. İki mesafe arasındaki uzaklık * 1.00TL x 2 ile çarpılarak hesaplanır.

(Örnek verecek olursak; Bodrum’dan kiralamış olduğunuz aracı, İzmir’de bırakmak isterseniz şu şekilde hesaplama yapabiliriz.

235 kilometre x 2 = 470km x 1.00TL = 470 Türk Lirası gibi.)

İlave Sürücü ve Ücretlendirme:

Aracı kiralayan dışında, ilave sürücü veya sürücüler var ise sözleşme üzerinde belirtilmek koşulu ile kişi başı günlük 10 Türk Lirası ödeyerek aracı kullanmaya hak kazanırlar. İlave sürücüler ücrete tabidir. Sözleşme üzerinde isim soyisim, adres, imzası olmayan sürücülerin sebebiyet verdiği hasar veya Kazalarda sigortaların geçmeyeceğini bilmeniz gereklidir. Oluşan ya da sebebiyet verilen tüm bu zarar ve ziyandan da sorumlu tutulurlar.
 
Araç Teslim Etme ve Teslim Alma Koşulları:

Kiralama yapılacak şehir ya da ilçe sınırları içinde isteğe bağlı olarak araç teslim ya da teslim alışlar ücretlendirilir; iki kiralama noktasında ki mesafe km başı 3TL ile  çarpılarak hesaplanır.


İade/Teslim Gecikmesi ve Ücretlendirme:

İade saatinde gecikme oluşmasına istinaden, araç tesliminde size verilen iletişim telefon ya da vb. numaralardan bizlere ulaşmanız veya haber vermeniz gerekmektedir. Araçların iadesinde 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede belirtilen günlük kira bedelinin 1/3’ü,3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira ücreti alınır.

İptal ve İade Koşulları:

www.bumerangtourismcenter.com  internet adresinden,telefon,mail  vb. yollarla yapmış olduğunuz rezervasyonunuzu iptal ettirebilir ve/veya değiştirebilirsiniz,iptal etmiş olduğunuz rezervasyonunuzun iadesini talep edebilirsiniz. 

LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

İptal koşulları şu şekilde sıralanmıştır:
 

LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

İptal koşulları şu şekilde sıralanmıştır:

1- Ön ödemeli yada tam ödemeli rezervasyonunuzu,rezervasyon yaptırdığınız tarihte (aynı gün ) iptal ettirmeniz durumunda,tüm ödemeleriniz iade edilir.
 
2- Ön ödemeli yada tam ödemeli rezervasyonunuzu önceden haber vermeden iptal etmemiş, değiştirmemiş yada aracı teslim almamış iseniz iade isteği talep edilemez.
 
3-   Ön ödemeli yada tam ödemeli rezervasyonunuzu ilk rezervasyon yaptığınız tarihten 1 gün sonra iptal talebinde bulunulduğunda kesilen fatura bedelinin %18 kvd arabayı kiralayandan talep edilir.
 
4- Kiralama gününe 3 gün ve daha az bir süre içinde yapılan iptallerde iade tutarı talep edilemez.)
 
5- İptal rezervasyonlar için sadece bumerangrentacar@hotmail.com  iletişim adresine rezervasyon bilgilerinizi içeren iptal talebinizi iletmeniz gerekmektedir.Bu e-mail adresi haricinde yapılan iptal istekleri (telefon,fax) vb dikkate alınmayacaktır.
 


Trafik cezaları:

Yürürlükte olan trafik kanunlarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi trafik cezaları kullanıcıya aittir.

Sürücü Tarafından Alınması gereken Önlemler:

•    Aracın Kiracı tarafından kullanılmadığı zamanlarda kiracı olası çalınma yâda hırsızlıkları önlemek için gerekli tedbirleri almakla yükümlüdür. Aracın sahibi sıfatı konumunda bulunan kiracı, kiralama süresi içinde kiralanan aracın kapılarının kilitli, cam ve pencerelerinin kapalı olmasına dikkat etmek zorundadır.

•    Aracın çalınması halinde kiralayana aracın ruhsat ve anahtarlarını iade etmekle yükümlüdür. İlgili makamlara suç duyusunda bulunmak ve aynı zamanda tutanak tutturmak zorundadır.

•     Kiracı, kiracı tarafından yetkilendirilenler ve kiracı sıfatı taşıyan kişiler kira süresi içerisinde kaza yâda araçta hasar olması durumunda kiralayanın ve sigorta şirketinin çıkarlarını korumak için aşağıdaki önlemleri yerine getirmekle yükümlüdür.

      a) Kaza yada araçta meydana gelebilecek hasar durumunda resmi merciler tarafından trafik tespit Tutanağı tutulmadan aracı her ne sebep ile olursa olsun yerinden kaldırmamak

      b) Kiralayana ve resmi mercilere olayı hemen bildirmek

      c) Olayla ilgili kişilerin ve/veya tanıkların isim ve adreslerini almak

      d) Tek taraflı hasarlarda resmi mercileri aramak, çift taraflı olaylarda karşı tarafın/tarafların sürücü belgesi, ruhsat, sigorta poliçe fotokopileri almak

      e) Gerekli önlemleri almadan aracı terk etmemek

      f) Kaza, hasar raporu ve ilgili tutanakları ve tüm bilgi, belgeleri en geç 48 saat içinde kiralayana ulaştırmak

      g) İklim koşullarına bağlı risk taşıyan durumlara karşı aracı korumakla yükümlüsünüz

      h) Hız sınırlarına uymakla sorumlusunuz.

Sigorta Koşulları:

Kiralayan araçlarını Kara Yollan Trafik Kanunu uyarınca mecburi mali mesuliyet sigortası ile sigortalamıştır. Bu sigorta teminatı kıra döneminde aracın tabi olduğu sigorta poliçesinde kayıtlı limitlerle sınırlıdır. Bu miktarın üstündeki her türlü hukuki sorumluluk maddi, bedeni manevi zararlar vb. kiracıya ait olup poliçedeki limitler üstünde bir ödeme yapmak zorunda kalan kiralayan, kiracıya rücu hakkını haizdir.

Kiracı ferdi kaza sigortası (PAI) kiralayanın sigortadan temin ettiği limitlerle sınırlıdır. Kiracı bu sigortadan yararlanabilmek için yürürlükteki kira tarifelerinde gösterilen katılma primini öder ve sigorta isteğini mahsus hanesini imzalayarak belirler.

Kara Yolları Trafik Kanunu, sigorta ve diğer yasal mevzuatta kiralayan lehine yapılan her türlü değişiklik bu sözleşme dolayısı ile kiracıyı bağlar. Kasko veya ihtiyari mali mesuliyet sigortası yaptırma kiralayanın ihtiyarındadır. Herhangi bir kaza yâda hasar durumunda kiracının sigortadan yararlanabilmesi aşağıdaki koşulların  yerine getirilmesine bağlıdır.

•    Kazanın  olduğu yere en yakın yetkili makamdan .(şehir sınırları içerisinde trafik polisi. Mahalli karakol. Şehir dışında Jandarma v.b gibi) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirten bir  kaza raporu ve    tespit      zaptı ile şahit isim ve adresi benzeri belgeler ve bilgiyi, kiracı kiralayana en geç 48 saat içerisinde tevdi ve ihbar etmekle hükümlüdür.

•    Kiracının doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durumu yok ise, kazayı kiralayana anında haber vermesi gereklidir. Kiracı hasarlı araca müdahale etmeyecek, koruma altına alacaktır. Araçtan bazı şeylerin Çalınması kiracının tazmin sorumluluğu altındadır.

•    Kiracı aracı kazaya uğratması veya 3. kişilere zarar vermesi halinde oluşan zararları kiralayan tarafından sigorta şirketinden tahsil edecektir. Sigortadan tahsil edilen kısmın aşan zararlardan, sigortanın sorumluluğunun olmadığı hallerde veya kiralayanın rücu yolu ile ödemek zorunda kaldığı tazminatlardan kiracı sorumludur,

•    Bütün sigortalar kira sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.

•    Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan veya geçerli ehliyete sahip olmayan sürücünün sebebiyet verdiği kazalar ile taşınan mallardan doğan yahut malların sebep olduğu kazalardan doğrudan kiracı mesuldür.

•    Kiracı aracın her türlü kazalar sonucunda uğrayacağı zararlardan kira kontratında yazılımı miktarı kadar itirazsız sorumludur.

•    Kendisine atfı kabil olmayan her türlü fiil ve ihmalden dolayı sigorta teminatından kısmen veya hiç istifade edemeyen kiralayan, uğradığı zarar ve aracın işten kalma tazminatı için kiracıdan talepte bulunma hakkına sahiptir. Aracın işten kalma tazminatı kiracının o döneme ait belirlenmiş günlük kira bedeli esas alınarak hesaplanır.

Yakıt Koşulları:

Fazla bırakılan yakıt için iade ücreti yapılmaz, Eksik getirilen yakıt için o günkü mevcut yakıt litre fiyatı üzerinden %25 servis ücreti uygulanır. Araç teslimlerinde size verilen yakıt seviyesinde iade edilmelidir. Sözleşmede yakıt seviyesi şu şekillerde tanımlanır. Full-3/4-1/2-1/4-Rezv gibi. 

Gizlilik Politikası:

BUMERANG RENT A CAR  OTO KİRALAMA GİZLİLİK POLİTİKASI

BUMERANG RENT A CAR  SEYAHAT ACENTASI  oto kiralama

Kişisel gizliliğinizi en ön planda tutar ve buna saygı duyar. Bu sebeple bize vermiş olduğunuz bilgiler olan, isminizi, telefon numaranızı yada e-mail adresinizi 3.şahıslarla paylaşmadığımızı, ticari amaçla kullanmadığımızı ve bu bilgileri koruduğumuzun sözünü verir.

Bizimle paylaşmış olduğunuz bu özel bilgiler, size iyi, hızlı ve daha kaliteli hizmeti sunmak amacıyla tarafımızca kullanılır.

Bu bilgiler, sizin rezervasyonunuzu yapmanız ve konfirme edilme aşamasındaki süreci hızlandırmakta, istek yada sorunlarınız olduğunda sizinle daha çabuk temasa geçmek ve cevap verebilmek açısından yardımcı olmaktadır.

HANGİ BİLGİLERİ TOPLAMAKTAYIZ

- Üye olmak istediğinizde
- Rezervasyon yapmak istediğinizde
- İndirim veya kampanyalardan yararlanmak istediğinizde
- Soru ve görüş bildirimlerinizde vb.

BUMERANG RENT A CAR   oto kiralama;

Vermiş olduğu oto kiralama ve benzeri hizmetlerin talepleri ve istekleri doğrultusunda, kendi bilgi bankasında kişisel bilgilerinizi toplanmaktadır. Bunlar isim, telefon numarası ve e-mail adresiniz şeklinde olabilir.

Bilgilerin bilgi bankamızda toplanmasının avantajlarından yararlanmanız size:

- Kolay ve hızlı rezervasyon yapabilmeyi
- Rezervasyon önceliği ve indirimleri
- Fırsat ve kampanyalardan haberdar olmayı sağlamaktadır.

WEB SİTEMİZDEN YAPILAN REZERVASYON İŞLEMLERİ:

BUMERANG RENT A CAR  rezervasyon esnasında isim ve iletişim bilgilerini toplar ve saklar.

GÜVENLİK

Web sitemizden rezervasyon yapmanız sırasında, kredi kartı bilgileriniz SECURE SOCKET LAYER - SSL(Güvenli Soket Katmanı)iletişim yoluyla şifreli olarak iletilmektedir.

Bu sistem sayesinde iletilen bilgiler şifrelenir ve güvenli sunucular dışında okunması engellenir. Sadece sistemimize özel giriş hakkı bulunan ve bu bilgileri gizli tutmak zorunda olan yetkili kişilerce erişilebilecek veritabanımız içersinde şifrelenir.

Bu işlemden sonra kredi kartı, kimlik numarası,finansal bilgiler vb. artık bizim sunucumuzda saklanmamaktadır.


ÇEREZLERİN KULLANIMI:
Biz çerez kullanmıyoruz.